Podľa príznakov

Vyberte indikáciu:

Kategórie

Zľavnené produkty

Ušné kvapky olejové pre psov (i mačky) 50 ml Zobraziť plnú veľkosť

Ušné kvapky olejové pre psov (i mačky) 50 ml

235

TOPVET

Nové

Na ošetrenie sluchovodu zvierat po čistení liehovými kvapkami.

Viac informácií

skladom

3,09 €

Popis

PETS ARE FRIENDS® – Ušné kvapky olejové

sú veterinárnym kozmetickým prípravkom, ktorý je určený na aplikáciu do vonkajšieho zvukovodu ucha, za účelom pravidelného čistenia od ušného mazu, prachu, kožných exkrétov a ďalších nečistôt. Použitím prípravku dosiahnete dokonalé vyčistenie vonkajšieho zvukovodu s následným ošetrením kože. Mierny antiseptický účinok v prípravku prítomných rastlinných silíc tlmí rozvoj nežiaducej mikroflóry. Pravidelné používanie prípravku preventívne bráni vzniku zápalu zvukovodu.

Návod na použitie: Ošetrenie zvukovodu sa môže vykonávať pravidelne v 2 - 3 týždňových intervaloch aplikáciou 2 - 3 kvapiek prípravku s následným šetrným vytrením zvukovodu vatovým tampónom.

Upozornenie: Nepoužívať vnútorne! Nepoužívajte do očí a na sliznice! Len pre zvieratá!

Prípravok nesmie byť používaný inak ako je uvedené v návode na použitie.
Chráňte pred deťmi a nepoučenými osobami.
Prípravok nepoužívajte v blízkosti otvoreného ohňa!
Výrobok musí byť skladovaný v suchom prostredí pri teplotách + 5 až + 25 ° C.

Doba použiteľnosti: 36 mesiacov od dátumu výroby.

Ako sa starať o uši? Ucho je veľmi citlivý orgán, kde sa, pri zanedbaní pravidelnej preventívnej starostlivosti, môžu rozvinúť bolestivé zápaly (otitídy). Zvlášť kritickými sú teplé dni a letné obdobie, kedy sa zvieratá stretávajú s vyššou koncentráciou rizikových faktorov – vyššia prašnosť, poletujúce časti rastlín, kúpanie v prírodných nádržiach, vyšší výskyt siníc a bakteriálnych pôvodcov ochorení. Pravidelné čistenie uší, aspoň v týždňových intervaloch, pomáha zdravotným problémom účinne predchádzať.

Správny postup čistenia uší: Najprv je potrebné z viditeľnej časti zvukovodu odstrániť nahromadený ušný maz a iné nečistoty. K tomu je vhodné použiť Liehové ušné kvapky PETS ARE FRIENDS®. Pomocou rozprašovača aplikujte kvapky do zvukovodu a na vnútornú plochu ušnice. Pomocou vatového tampónu zodpovedajúcej veľkosti krúživým pohybom odstráňte nečistoty. Vnútornú plochu ušnice taktiež utrite a očistite. Liehové ušné kvapky PETS ARE FRIENDS® je možné použiť napr. aj na dezinfekciu raniek po kliešťovi či drobných odrenín a poranení. Dezinfekčnou zložkou sú okrem liehu aj najsilnejšie prírodné antiseptiká – TTO a manuca. V druhej fáze čistenia je nutné uviesť sliznicu zvukovodu a kožu ucha do maximálneho komfortu, pretože účinným čistením môže byť mierne podráždená. Používajú sa na to Olejové ušné kvapky PETS ARE FRIENDS®. Dostatočné množstvo kvapiek aplikujte do zvukovodu a premasírujte. Tampónom namočeným v olejových kvapkách utrite aj vnútornú plochu ušnice. Pre efektívne a šetrné čistenie je potrebné vykonať obe fázy, ako čistenie liehovými kvapkami, tak následné ošetrenie ucha olejovými kvapkami.

Prvá pomoc pri objavení príznakov zápalu ucha: Ak zviera začne náhle trepať hlavou, nakláňa hlavu na stranu, škriabe sa na ušiach, môže ísť o začínajúci zápal ucha. Ako účinnú a rýchlu prvú pomoc môžete použiť Olejové ušné kvapky PETS ARE FRIENDS®. Dostatočné množstvo teplých (NIE HORÚCICH!) olejových kvapiek aplikujte do zvukovodu a premasírujte. Táto prvá pomoc zvieraťu krátkodobo uľaví od bolesti, ale V ŽIADNOM PRÍPADE NENAHRÁDZA ODBORNÉ OŠETRENIE U VETERINÁRA.

Recenzie

Napíšte svoj ​​názor

Ušné kvapky olejové pre psov (i mačky) 50 ml

Ušné kvapky olejové pre psov (i mačky) 50 ml

Na ošetrenie sluchovodu zvierat po čistení liehovými kvapkami.

Napíšte svoj ​​názor

30 ĎALŠÍCH PRODUKTOV V ROVNAKEJ KATEGÓRII: