Podľa príznakov

Vyberte indikáciu:

Kategórie

Zľavnené produkty

Ušné kvapky liehové pre mačky 50 ml Zobraziť plnú veľkosť

Ušné kvapky liehové pre mačky 50 ml

233

TOPVET

Nové

Na čistenie uší – odstraňuje ušný maz a iné nečistoty.

Viac informácií

skladom

3,11 €

Popis

PETS ARE FRIENDS® – Ušné kvapky liehové pre mačky

sú veterinárnym kozmetickým prípravkom, ktorý je určený na aplikáciu do vonkajšieho zvukovodu ucha, na pravidelné čistenie od ušného mazu, prachu, kožných exkrétov a ďalších nečistôt. Použitím prípravku dosiahnete dokonalé vyčistenie vonkajšieho zvukovodu s následným ošetrením kože. Mierny antiseptický účinok v prípravku prítomných rastlinných silíc tlmí rozvoj nežiaducej mikroflóry. Pravidelné používanie prípravku preventívne bráni vzniku zápalu zvukovodu.

Návod na použitie: Ošetrenie zvukovodu sa môže vykonávať pravidelne v 2 - 3 týždňových intervaloch aplikáciou 2 - 3 kvapiek prípravku s následným šetrným vytrením zvukovodu vatovým tampónom.

Upozornenie: Nepoužívať vnútorne! Nepoužívajte do očí a na sliznice! Len pre zvieratá!

Prípravok nesmie byť používaný inak ako je uvedené v návode na použitie.
Chráňte pred deťmi a nepoučenými osobami.
Prípravok nepoužívajte v blízkosti otvoreného ohňa!
Výrobok musí byť skladovaný v suchom prostredí pri teplotách + 5 až + 25 °C.

Doba použiteľnosti: 36 mesiacov od dátumu výroby.

Ako sa starať o uši? Ucho je veľmi citlivý orgán, kde sa, pri zanedbaní pravidelnej preventívnej starostlivosti, môžu rozvinúť bolestivé zápaly (otitídy). Zvlášť kritickými sú teplé dni a letné obdobie, kedy sa zvieratá stretávajú s vyššou koncentráciou rizikových faktorov – vyššia prašnosť, poletujúce časti rastlín, kúpanie v prírodných nádržiach, vyšší výskyt siníc a bakteriálnych pôvodcov ochorení. Pravidelné čistenie uší, aspoň v týždňových intervaloch, pomáha zdravotným problémom účinne predchádzať.

Správny postup čistenia uší: Najprv je potrebné z viditeľnej časti zvukovodu odstrániť nahromadený ušný maz a iné nečistoty. K tomu je vhodné použiť Liehové ušné kvapky PETS ARE FRIENDS®. Pomocou rozprašovača aplikujte kvapky do zvukovodu a na vnútornú plochu ušnice. Pomocou vatového tampónu zodpovedajúcej veľkosti krúživým pohybom odstráňte nečistoty. Vnútornú plochu ušnice taktiež utrite a očistite. Liehové ušné kvapky PETS ARE FRIENDS® je možné použiť napr. aj na dezinfekciu raniek po kliešťovi či drobných odrenín a poranení. Dezinfekčnou zložkou sú okrem liehu aj najsilnejšie prírodné antiseptiká – TTO a manuca. V druhej fáze čistenia je nutné uviesť sliznicu zvukovodu a kožu ucha do maximálneho komfortu, pretože účinným čistením môže byť mierne podráždená. Používajú sa na to Olejové ušné kvapky PETS ARE FRIENDS®. Dostatočné množstvo kvapiek aplikujte do zvukovodu a premasírujte. Tampónom namočeným v olejových kvapkách utrite aj vnútornú plochu ušnice. Pre efektívne a šetrné čistenie je potrebné vykonať obe fázy, ako čistenie liehovými kvapkami, tak následné ošetrenie ucha olejovými kvapkami.

Prvá pomoc pri objavení príznakov zápalu ucha:Ak zviera začne náhle trepať hlavou, nakláňa hlavu na stranu, škriabe sa na ušiach, môže ísť o začínajúci zápal ucha. Ako účinnú a rýchlu prvú pomoc môžete použiť Olejové ušné kvapky PETS ARE FRIENDS®. Dostatočné množstvo teplých (NIE HORÚCICH!) olejových kvapiek aplikujte do zvukovodu a premasírujte. Táto prvá pomoc zvieraťu krátkodobo uľaví od bolesti, ale V ŽIADNOM PRÍPADE NENAHRÁDZA ODBORNÉ OŠETRENIE U VETERINÁRA.

Recenzie

Napíšte svoj ​​názor

Ušné kvapky liehové pre mačky 50 ml

Ušné kvapky liehové pre mačky 50 ml

Na čistenie uší – odstraňuje ušný maz a iné nečistoty.

Napíšte svoj ​​názor

23 ĎALŠÍCH PRODUKTOV V ROVNAKEJ KATEGÓRII: